Anna Martinez Open Nederlands meisjeskampioen

In de eerste week van augustus speelde Anna Martinez, lid van Schaakvereniging Wageningen en SV de Toren, Arnhem, mee in het Open Nederlands Jeugdschaak Kampioenschap t/m 12 jaar, dat ook dit jaar gehouden werd in Borne, Overijssel. Er deden in haar groep 62 jongens en meisjes mee. Anna heeft een hele spannende strijd geleverd om de meisje titel in de D. De Belgische Annelies Vitharana (Belgisch kampioene) was met een rating van ruim 1200 de favoriet. Anna, Pascalle Monteny (de nummer één op het NK D in Rijswijk) en Ilse Geene zitten net boven de 1100 en deden ook volop mee om de titel. Het hele toernooi stonden de meisjes met halve punten of hoger of lager dan de ander. De laatste twee rondes op de laatste dag was de spanning te snijden. Het was er op of er onder. In de één na laatste ronde won Anna na bijna twee uur schaken van Marlinde Waardenburg (de nummer twee op het NK D in Rijswijk). In de laatste ronde pakte ze de winst op haar rivaal Ilse. Anna speelde tot het einde een heel goed toernooi. Was Anna in het begin van het toernooi nog tevreden met remise tegen een goede tegenstander, aan het eind ging ze voor de volle winst. Door de partijen goed te analyseren met onder andere Dolf Meijer (van de schaakbond) en Leonore Braggaar, groeide Anna tijdens het toernooi en heeft ze heel veel geleerd. Anna haalde 8 punten uit 13 rondes, net als Pascalle Monteny. Op weerstandpunten kreeg Anna de titel en de beker toegewezen. Anna heeft zich door deze prestatie ook geplaatst voor het gesloten Nederland Kampioenschap t/m 14 jaar in 2015.
Ook Anna’s zusje Sara deed mee in de groep t/m 10 jaar. Zij speelde 7 rondes. Ook haar laatste ronde was erg spannend, om meisjeskampioen t/m 10 jaar te worden moest ze winnen, remise was niet voldoende. Ze moest tegen een veel sterkere jongen, die tegen het einde remise aanbood, maar Sara streed door voor de winst, die ze helaas niet kon verzilveren. Ze werd tweede meisje t/m 10 jaar.
Alle resultaten, foto’s, dagverslagen en een leuk interview van Anna zijn te vinden op de website van het ONJK.

20140805-121411PIC_0887[1]bIMG_0478[1]IMG_0840[2]IMG_0912[1]