Anna Martinez wint 4e jeugdschaaktoernooi Elst

Op zaterdag 25 oktober schreef Anna Martinez geschiedenis. Waarschijnlijk voor het eerst dat een meisje de topgroep wint op een jeugdtoernooi van de OSBO. Men kan zich niet herinneren dat dit eerder is gebeurd.

Met de vermoeidheid nog in het lijf (ze had de avond ervoor extern gespeeld in de derde klasse van de OSBO met een jeugdteam van De Toren) vertrok Anna met zusje Sara zaterdagochtend naar Elst. Er deden in totaal 65 kinderen aan het toernooi mee. Anna, die vorig jaar ook mee deed in groep 4, speelde nu op de eerste tafel. De meeste kinderen kende ze wel, van SV Wageningen of de Toren uit Arnhem. Ondanks slaapgebrek gaf ze weinig punten weg, een halfje door een klein foutje en de laatste partij tegen een hoger geplaatste jongen, omdat ze haar ogen niet meer open kon houden en de overwinning eigenlijk al binnen was. Maar 5,5 uit 7 was desondanks een mooie score. Elmar Rothaan speelde ook in groep 1 en werd derde met een score van 4,5 uit 7. Sara Martinez speelde in groep 2. Zij ging goed van start en verloor voor de pauze maar één partij van de vijf. Na de pauze won ze er nog één en daarna was de koek op. Ook bij haar sloeg de vermoeidheid toe, ook zij had de avond ervoor extern gespeeld in de vierde klasse van de OSBO met een jeugdteam van De Toren. Met 4 uit 7 werd ze gedeeld derde. Deze drie spelers van Wageningen maken grote vorderingen en we kunnen in de toekomst nog meer van hen verwachten.

Anna-Elst-1