Anna Martinez wint internationale oploswedstrijd

Tijdens de laatste dag van het prestigieuze Tata Steel Chess Tournament in Wijk aan Zee werd ook het ISC 2015 gehouden. Het International Solving Contest (de internationale oploswedstrijd) is het grootste oplostoernooi ter wereld. Meer dan 400 deelnemers buigen zich op verschillende plaatsen in de wereld tegelijkertijd over schaakproblemen. Degene die het meest oplost wint. Het Tata Steel toernooi bracht dit jaar twee ex-wereldkampioenen, Michel Caillaud uit Frankrijk en Jorma Paavalainen uit Finland en de tweevoudig winnaar van het evenement Eddy Van Beers uit België naar Wijk aan Zee. Zij waren daarmee favoriet en een mooie uitdaging voor Nederlands Kampioen Dolf Wissmann. Naast de matadoren is er een toernooi voor minder ervaren oplossers en voor het eerst ook een jeugdtoernooi. Terwijl Magnus Carlsen bezig was het 77ste Tata Steel toernooi te winnen, boog Anna zich over de zes schaakproblemen. Ze werd enigszins gehinderd door het feit dat alles in het Engels was en ze er niet veel van begreep, maar daar liet ze zich niet door uit het (schaak)veld slaan. In het jeugdtoernooi deed Anna Martinez het uitstekend en ging er met de prijs vandoor. Een mooi schaakboek over het paard met een persoonlijke noot en handtekening van de auteur, Yochanan Afek. Op de wereldranglijst eindigde zij op een gedeelde vijfde plaats bij de jeugd! Anna loste onder andere onderstaand probleem op. Kunt u dat ook?

André Cheron
Le temps 1933
mat in 3
Mat in drie

foto ISC2015
Anna Martinez naast ex wereldkampioen Michel Caillaud.