Anna Martinez wint tweede Girls For Grandmastertoernooi

Ruim 40 jonge schaaksters begonnen het jaar onlangs goed met het tweede Girls For Grandmastertoernooi. Net als vorig jaar werd het gehouden in het NH Hotel te Kijkduin. Het hotel stelde de zaal beschikbaar en zorgde ook voor een uitgebreide lunch voor alle deelneemsters en koffie en thee voor de ouders. In vijf verschillende niveaugroepen werd er 7 rondes lang gestreden om de door de Haagse Schaakbond beschikbaar gestelde bekers. De speeltijd was 20 minuten per persoon per partij. Ook Anna en Sara Martinez deden aan dit toernooi mee. Ze zaten beiden in de topgroep. Anna won achter elkaar haar partijen, alleen aan haar vriendin Ting Ting stond ze een remise toe. Sara had het moeilijker in deze groep maar wist toch 2 partijen te winnen en twee remise te spelen en eindigde gedeeld vierde met 3 punten uit 7. De bovenste twee groepen waren dank zij de stichting Pathena weer uitstekend online te volgen door de digitale borden.

Anna-Martinez-10jan2016
De Nederlandse Kampioene Anne Haast vereerde het toernooi aan het eind van middag met een bezoek. Zij nam het in partijen met slechts 1 minuut op tegen vrijwel alle jonge talenten. Velen moesten nog wel het onderspit delven maar het is natuurlijk een enorm leuke ervaring om een keer tegen haar te hebben mogen spelen. Anna Martinez was de enige speelster die van haar gewonnen heeft. Het was al met al een geslaagd toernooi en er hing bovenal een erg fijne sfeer en hadden de schaaksters het met elkaar heel gezellig. Er wordt gewerkt aan een cyclus van meisjestoernooien zodat ze elkaar vaker onderling kunnen treffen.