D-team bereikt topklasse!

Zaterdag 8 november is ons D-team er in geslaagd de topklasse van de OSBO D-competitie te bereiken. Tot nu toe was dit nog geen één Wagenings team gelukt! Ons team bestond uit Elmar Roothaan, Niels van Duijl, San Tuan Trinh en Xander Aelmans. Hans van Wijk begeleide ons team naar grote hoogte.

Twaalf jeugdteams kwamen naar de Vredehorst om te strijden voor de vier hoogste plaatsen in de voorronde van de D-competitie. Deze gaven namelijk recht op deelname aan de topcompetitie op zaterdag 14 maart. Vier andere teams zijn al automatisch geplaatst, omdat ze dit najaar in de landelijke D-competitie speelden. Dit zijn De Schaakmaat D1, De Toren Arnhem D1 en D2 en Veenendaal D1.
De eerste ronde werd gelijk gespeeld tegen het vijfde team van De Toren. Het beloofde niet makkelijk te worden, want het derde en vierde team van De Toren zouden waarschijnlijk nog sterker zijn. De tweede ronde werd met 1,5 – 2,5 verloren van De Toren D3. Daarna werden de ruggen gerecht. Het tweede team van ASV werd met 4 – 0 aan de kant gezet. Ook het eerste team van De Elster Toren werd verslagen, met 3-1. In de vijfde ronde bleek het eerste team van De Cirkel echter te sterk en werd met 3-1 verloren. Tegen Veenendaal D2 volgde toen een spannende strijd. Elmar had tot dan toe alles gewonnen op bord 1, maar verloor nu een stuk en later de partij. Op de lagere borden werd echter hard gestreden en werden de benodigde 2,5 punten binnen gesleept. Een overwinning in de laatste ronde bood goede kansen op promotie! Alle spelers waren geconcentreerd en deden hun uiterste best in de laatste ronde. Het had succes! ASV D1 werd met maar liefst 4-0 verslagen! Hiermee kwam ons team uit op een gedeelde derde plaats en werd de topklasse bereikt.

Eindstand (matchpunten; bordpunten)

1 De Cirkel D1 (13; 22)
2 De Toren D3 (10; 17)
3 De Toren D4 (9; 18)
3 Wageningen D1 (9; 18)
5 ZSG D1 (9; 16,5)
6 De Toren D5 (8; 16)
7 Veenendaal D2 (7; 14,5)
8 De Cirkel D2 (6; 13,5)
9 DSG Pallas D1 (5; 9,5)
10 Elster Toren D1 (4; 12)
11 ASV D1 (4; 9)
12 ASV D2 (0; 2)