Derde schaaktitel op rij voor Obs. De Nijenoord

Op zaterdag 19 januari 2013 werd in De Vredehorst weer het jaarlijkse schaakkampioenschap gespeeld voor teams van de Wageningse basisscholen. Ongeveer 70 deelnemers verdeeld over 16 teams streden om de fel begeerde titel.

Het eerste team van Obs. De Nijenoord wist, net als het jaar ervoor, al hun wedstrijden te winnen! Toch ging het deze keer niet gemakkelijk. In de wedstrijd tegen het tweede team van de Montessorischool stonden twee spelers slecht, terwijl al een partij in remise was geëindigd. Beide spelers wonnen echter toch, doordat hun tegenstanders hun speeltijd hadden verbruikt. De Montessorischool had deze keer maar liefst zes teams afgevaardigd. Het eerste team van de Montessorischool werd tweede.
De eerste twee teams hebben zich geplaatst voor de halve finales van het basisschoolschaak van de Oostelijke Schaakbond (OSBO) op 16 maart 2013. De extra plaats danken we aan de goede prestaties van Obs. De Nijenoord bij het schoolschaak van afgelopen jaar. Zij wisten toen de finale van de OSBO te bereiken.

De drie medailles voor het individueel klassement werden gewonnen door twee spelers die al hun partijen wisten te winnen en één speler die 5,5 punt uit 6 partijen haalde. Martijn van der Gaag (Obs. De Nijenoord 1) kreeg de gouden medaille, omdat hij op het hoogste bord speelde (bord 1). Niels van Duijl (Obs. De Nijenoord 1) won zilver op bord 4 en Elmar (de Montessorischool 1) won brons.

Ook dit jaar was er weer een prijsvraag. Via het beantwoorden van zes schaakvragen waren 10 prijsjes te winnen. De vragen waren pittig. Slechts enkelen lukte het bijvoorbeeld om acht dames op het schaakbord te plaatsen, zonder dat ze elkaar konden slaan.

Het geluid in de zaal verliep in golven: bij aanvang van elke speelronde was het muisstil om dan weer aan te zwellen tot het begin van de volgende ronde. Het was leuk om te zien hoe sommige kinderen van maar net 7 jaar ingespannen zaten te schaken en al verrassend goed speelden. Mat zetten was vaak nog moeilijk en ook veel minder leuk dan stukken slaan en dames halen. Iemand haalde drie dames en maakte daarna remise door pat…

We hopen dat iedereen een leuke dag gehad heeft en dat het schaken naar meer heeft gesmaakt. Enthousiaste kinderen kunnen terecht bij Schaakvereniging Wageningen op donderdagavonden van 18.45 uur tot 20.00 uur. Donderdag 24 januari beginnen we weer met een nieuwe competitie. Later instappen kan ook. De eerste vier keer kun je het gratis uitproberen, zonder verdere verplichtingen. Inlichtingen kunt u krijgen bij Frans Bonnier, jeugdleider SV Wageningen (0317-426363; jeugdschaakwageningen@hotmail.com).

Einduitslag (matchpunten; bordpunten): 1. Obs. De Nijenoord 1 (14; 24) 2. Montessorischool 1 (11; 21) 3 . Montessorischool 2 (10; 17,5) 4. De Zwaneridder 1 (9; 14,5) 5. Johan Frisoschool (7; 15,0) 6. Obs. De Nijenoord 2 (7; 14) 7. Montessorischool 3 (7; 14) 8. De Zwaneridder 2 (7; 13,5) 9. Montessorischool 5 (7; 13,5) 10. Obs. De Nijenoord 3 (7; 13) 11. Montessorischool 4 (7; 13) 12. De Zwaneridder 3 (6; 12) 13 Obs. De Nijenoord 4 (5; 11) 14. Montessorischool 6 (4; 11,5) 15. G.J. vd Brinkschool (4; 10) 16. Obs. De Tarthorst (0; 6,5)
Individueel : 1. Martijn vd Gaag (7 uit 7) 2. Niels van Duijl (7 uit 7) 3. Elmar (5,5 uit 6)