Sara Martinez wint ticket voor NK schaken 2018

Via vier kwalificatietoernooien kunnen jeugdspelers zich plaatsen voor het Nederlands Jeugdschaak Kampioenschappen tot en met 20 jaar in Assen 2018. Het plaatsingstoernooi tijdens Meppel aan Zet was het eerste, meerdaagse kwalificatietoernooi van dit seizoen en vond plaats van vrijdagavond 22 tot en met zondag 24 september 2017. Er werden 7 rondes Zwitsers gespeeld met speeltempo van 55 minuten plus 10 seconden per zet per persoon per partij. De meisjes tot en met 14 jaar speelden in 1 groep, er waren 14 deelneemsters uit het hele land. Sara Martinez was tweede geplaatst op KNSB rating. Na een zware schoolweek en nog 2 toetsen op vrijdag toog Sara naar Meppel. Bijna was ze nog te laat voor de inschrijving door files op de weg. Sara moest met zwart beginnen en speelde in tijdnood keurig remise. Na een korte nacht wederom naar Meppel waar zaterdag 3 partijen op haar wachtten. Ze haalde door goed spel 2,5 uit 3 punten. Zondag een uur eerder naar Meppel waar haar nog 3 partijen wachtten. De eerste partij was tegen de nog ongeslagen nummer 1. Deze won Sara en stond toen zelf nummer 1. De volgende partij verloor ze helaas doordat ze in tijdnood kwam. De laatste partij was belangrijk om te winnen om nog een NK ticket te pakken, dit deed Sara dus ook. Sara werd uiteindelijk tweede met 5 punten uit 7. Er waren voor de beste drie meisjes t/m 14 jaar een NK ticket te winnen. Opvallend was de hoge deelname van meisjes onder de 12 jaar. Zij deden het ook erg goed in dit toernooi. Gewend aan het korte speeltempo en nog niet vermoeid door de middelbare school lag hun dit type toernooi veel beter. Van de beste drie meisjes tot en met 14 jaar was Sara met haar net 13 jaar de oudste, de andere twee waren 2 รก 3 jaar jonger. Na dit toernooi kan Sara zich weer helemaal richten op school en zich voorbereiden op het aankomende NK.

foto: Harry Gielen