Schaken op de Wageningse sportmarkt


Om Wageningen kennis te laten maken met alle sportmogelijkheden werd afgelopen zaterdag bij Theater Junushoff een sportmarkt georganiseerd. Voor de bezoekers die het benauwd kregen van de in de volle zon uitgevoerde dans-, sport- en fitnessdemonstraties, was er gelukkig ook een kraam waar rustig geschaakt kon worden.

Net als bij eerdere kraamopstellingen stonden er twee matstellingen op het bord en twee speelborden. Ook was het grote schaakspel weer een echte blikvanger. De ochtend begon rustig. Robin dacht de dag door te komen met twee handen op de rug tot een voorbijganger om een potje schaken vroeg. Met een 1-0 achterstand ging ook de tweede partij met nog 3 minuten op de klok naar zijn tegenstander. Voor Robin werd het dus toch nog zweten bij de kraam van de schaakvereniging. Het bleek om Peter Egmond te gaan. Wellicht dat menig oudgediende hem nog kan heugen als de clubkampioen van de Eindhovense Schaakvereniging van 1975. In die tijd is hij ook landskampioen geweest met Eindhoven. “De laatste 30 jaar heb ik niet meer gespeeld”, zei hij kalm. Robin had het nakijken, maar leek toch opgelucht. Waar we bij de Molenmarkt van twee weken geleden nog hardnekkige regen te verduren kregen, vloog hier de dag voorbij, bijgeschenen door een felle nazomer zon, die enkele van ons aan het eind van dag op het terras van de Junushoff deed belanden.