SVW op de Molenmarkt

De laatste editie van de Molenmarkt was alweer 2019. Twee keer heeft de markt geen doorgang kunnen vinden. Hoogtijd dus, dachten ook aardig wat mensen die ondanks de regen in grote getale naar de Molenmarkt waren gekomen. Met dank aan vele vrijwilligers van de vereniging is er weer door velen geschaakt. Er waren enkele zeer geïnteresseerden die een email met informatie van ons hebben gehad en weten dat ze vier keer gratis kunnen meedoen bij de club. Enkele jeugdigen leken wel zin te hebben om komende woensdag al langs te komen en enkele ouders toonden interesse in het volgen van een basiscursus schaak. Twee jaar geleden bleek dit een groot succes, maar er lijkt genoeg animo te zijn in Wageningen om ook dit jaar weer een basiscursus schaakles te geven.

De kraam was lekker breed waardoor we naast twee speelborden ook drie schaakpuzzels konden neerzetten. Er lag een stap 2 schaakmat in 2 die menigeen wel kon oplossen. Frans Bonnier had een voor velen lastig te vinden remise houdende pat opstelling neergezet. Joost Hooghiemstra had vervolgens nog een zeer lastige maar o zo mooie ‘win een dame in 7’ neergezet. Over het algemeen zijn puzzels in 7 iets te ver gezocht, maar de oplossing van deze puzzel deed zoveel denken aan de wieken van een molen dat hij wel toepasselijke leek. Met wat hulp van onze kant heeft menigeen de stelling kunnen oplossen en was er waardering voor de schaakopstelling zoals hier onder. Kan jij hem oplossen?