Wouter Wieggers vierde op Open Nederlands Jeugdkampioenschap

Jeugdlid Wouter Wieggers is als vierde geëindigd op het Open Nederlands Jeugdkampioenschap in Borne. In totaal deden er in zijn categorie (D, t/m 12 jaar) 54 kinderen mee.


Het ONJK duurde van maandag 5 t/m zaterdag 10 augustus 2019. Wouter haalde 9 punten uit 13 partijen. Hij moest in het begin even wennen aan het snellere speeltempo van 40 minuten p.p.p.p plus 30 seconden per zet (hij speelde ook het ONK in Dieren, waar hij 4 uit 6 scoorde). Dat resulteerde in een paar remises in de beginfase. Tegen de latere winnaar Max Pick uit Duitsland kwam Wouter met wit goed te staan in een Franse partij, maar twee pionnen extra bleken uiteindelijk niet genoeg om het eindspel met ongelijke lopers te winnen. In de allerlaatste ronde had Wouter wit tegen Jay Coffeng. Hij besliste die partij met: 23. Txe5. Zwart mocht niet nemen maar deed het toch: … Lxe5. 24. Pe7+


Uitslagen en partijen: www.onjk.nl