Teamverslag SOS 3 na ronde 5

Beste clubgenoten  en andere belangstellenden,

Ik heb jullie afgelopen maanden tweemaal op de hoogte gehouden van het wel en wee van ons 3e SOS team in poule 2G. Gisteravond de vijfde ronde, en dit zien we vandaag op de site van Netstand:

                                            MP         BP

1. S.V. Wageningen 3      8             20.5

2. Millingse S.V. 1            7             24.5

3. S.V. U.V.S. 2                 7             22.5

4. S.V. P.I.O.N. 2              5             18

5. Arnhemsche S.V. 5      4             16.5

6. S.V. Tornado 1              3             14

7. S.V. Mook 1                   2             18.5

8. Arnhemsche S.V. 6      0             9.5

No more words.  Of toch wel. Het beeld is vertekend want UVS en PION moeten nog spelen (of hun uitslag doorgeven). Wij hebben al gespeeld tegen nrs 4 t/m 8. Daarom staan zij zo laag….     En wat verder opvalt is dat wij relatief weinig bordpunten hebben. Daarom zullen wij nooit promoveren ( maar zeg nooit nooit….). Het gevecht tegen de mannebroeders uit Arnhem  was niet erg spannend. Twee vroege remises,  gevolgd door winst voor Gerbert en Eric. Hans berustte in remise en Rijk, die verzuimde de dames te ruilen (Rijk toch!!) ging er af tegen een leeftijdgenoot. Tussenstand 3½-2½ met mooie stellingen voor Wouter en Anja.  Wouter en een late remise voor Anja. Jan-Willem gaf een prachtige stelling weg door een onoplettendheid die bijna mat via H2 in het hoekje veroorzaakte. Gevolg eeuwig schaak. Corniek speelde een rustige partij tegen een rustige speler. Nadat het smeulend vuurtje uitdoofde, keken beide koningen om zich heen en zagen wat pionnen, een paard en een loper. Gerbert probeerde de witte koning in quarantaine te zetten. Altijd opletten voor pat! Eric walste  rustig door  en gaf geen kans weg. Wouter kwam ergens een paardje voor en speelde dat in de volgende vijftig (?) zetten rustig uit, gaf tenslotte op het juiste moment zijn paard terug en kon alle resterende pionnen oprapen.  Anja kreeg een pion voordeel in een stelling met  zes pionnen en een toren. Zij beheerste de open lijn. Toen de pionnenlinie openbrak en de koningen actief werden, leek dat in haar voordeel beslissend te zijn. Tijd genoeg en de tussenstand gaf haar de ruimte het te proberen… Het lukte niet.

Na afloop was het een vrolijke boel aan de bar, die tot bijna 02:00 open bleef.

Jan-Willem