Eerste laat winst in tijdnood liggen

Het eerste team heeft in de eerste ronde van de KNSB-competitie de winst laten liggen tegen Krimpen aan den IJssel. Een 4-2 voorsprong werd in de slotfase compleet weggeven, een zure 4-6 nederlaag was het eindresultaat.

Invaller Stefan Slings was kansloos tegen voormalig Nederlands kampioen Rini Kuijff. Jan Timman bracht de stand weer op gelijke hoogte. Hij gaf zijn tegenstander les hoe je een toreneindspel met een pion meer moet winnen. Fred Jonker was niet fit en besloot voor een risicoloze remise te gaan. Ook bij Tjerk Sminia werd de vrede snel getekend met een zetherhaling.

Wageningen kwam op voorsprong door overwinningen van Erwin Oorebeek en Jeroen Franssen. Erwin offerde in de opening een pion voor een betere structuur. Subtiel werd dit voordeel uitgebouwd, waarna de tegenstander uiteindelijk bezweek. Jeroen ving een wilde koningsaanval rustig op. Toen de kruitdampen opgetrokken waren, besliste Jeroen de partij op de damevleugel.

In de vier resterende partijen ging het vervolgens helemaal mis voor Wageningen. Invaller Jef Verwoert blunderde. David van Eekhout gaf onnodig een eindspel met ongelijke lopers uit handen. Arjen van Herwaarden overzag bij een afwikkeling een venijnig schaakje, waardoor hij plotseling een stuk verloor. Bert Torn overspeelde zijn tegenstander in de opening en kwam al na 16 zetten gewonnen te staan. Hij miste de snelste winst maar bleef lang erg goed staan. In wederzijdse tijdnood raakte hij echter de draad en het punt kwijt.

Uiteraard was teamcaptain Bert teleurgesteld over zijn eigen nederlaag en die van zijn team. Toch zag hij ook lichtpuntjes. “Ondanks de twee invallers hebben we zeker kansen gehad op meer. Het vertoonde spel geeft vertrouwen voor de komende ronden.”

Arnold, R.N.R. (Rhys) 2095 Torn, L.H. (Bert) 2144 1 – 0
Dijk van, H. (Harold) 2279 Timman, J.H. (Jan) 2511 0 – 1
Tabak, S.R. (Stefan) 2090 Jonker, A.B. (Fred) 2134 ½ – ½
Bakija, A. (Alan) 2156 Oorebeek, E. (Erwin) 2173 0 – 1
Pols, W. (Wiggert) 2225 Franssen, J. (Jeroen) 2082 0 – 1
Cuijpers, F.A. (Frans) 2386 Eekhout van, D.A. (David) 2113 1 – 0
Kuijf, M.N. (Rini) 2335 Slings, S.L.L. (Stefan) 1948 1 – 0
Besseling, M.T. (Michiel) 2123 Verwoert, J. (Jef) 2042 1 – 0
Werksma, A. (Arie) 2195 Herwaarden van, A. (Arjen) 2042 1 – 0
Casteleijn, D.J. (Diederick) 2100 Sminia, T.J. (Tjerk) 2083 ½ – ½
Gemiddelde Rating: 2198 Gemiddelde Rating: 2127 6-4

 

Kijk hier voor het verslag van Krimpen.