Eindelijk weer ‘echt’ schaken

Na lange tijd konden de Wageningse schakers weer ‘echt’ schaken achter het bord. De jeugd deed vorige week al de aftrap in de kantine van KV Wageningen, nadat ze sinds januari online hadden getraind en gespeeld. En ze schaakten deze week voor het eerst weer in het WICC.¬† De opkomst was uitstekend en we mochten zelfs een paar nieuwe leden verwelkomen. De stappen 1 t/m 4 kregen weer als vanouds training met echte borden en stukken en speelden daarna in de jeugd- of de brugcompetitie een partij. In de jeugdcompetitie verstevigde Hugo Gerritsen zijn koppositie met overwinningen¬† op Alec Dijkstra (20 mei) en Jakub Vischschraper (27 mei). De brugcompetitie kent een nieuwe leider: Ziad Dodik won 27 mei van Reiko Dirksen en passeerde Reiko daarom in de ranglijst. De uitslagen en standen staan op: https://svwageningen.nl/uitslagen-en-standen/ (voor de brugcompetitie helemaal naar beneden scrollen).

Voor de volwassenen was de laatste speelronde van de interne competitie op 8 oktober. Daarna lag de competitie lange tijd stil als gevolg van de Corona-maatregelen. Als alternatief is er sinds die tijd  wekelijks via internet geschaakt. Nadat het kabinet vorige week de versoepelingen aankondigde bleek er veel animo om de stukken snel weer ter hand te nemen. Gisteren namen 20 spelers het tegen elkaar op in de grote speelzaal in het WICC. Martijn Naayer was in oktober koploper na 5 ronden. Hij speelde tegen Martien Smit die knap remise hield. Ondanks dit puntverlies staat Martijn nog aan kop. Frans Bonnier stoomt van de 4e naar de 2e positie op de ranglijst na winst op Corniek Le Poole. De uitslagen waren eigenlijk niet zo belangrijk. Het was heerlijk om weer een echte pot te schaken. Echt genieten van een heerlijk schaakavondje.

Alle uitslagen en standen zijn te vinden op https://svwageningen.nl/interne-competitie/uitslagen-en-standen/