Joren Mulder wint kerstschaak 2019

Donderdag 19 december organiseerde SVW het jaarlijkse kerstschaak. De interne competitie werd ingeruild door verschillende kerstschaakregels. Joost en Marius waren net als vorig jaar de gastheren voor in totaal 24 deelnemers, 8 minder dan vorig jaar. De avond begon in groepen van 6 spelers, ingedeeld op sterkte. De eerste twee partijen speelde men vanachter de ‘verkeerde’ kleur. De wit speler zat achter de zwarte stukken en je moest dus naar je toe spelen in plaats van het gebruikelijke van je af spelen. Zoals Joost het inleidde: “het einde van het jaar leent zich er voor om de realiteit vanuit een ander perspectief te bekijken”, en dat werd dus ook op het schaakbord toegepast. De tweede variant was het door Joost verzonnen kerstkransschaak waarbij de pionnen bij de beginopstelling in een rondje staan, toepasselijk op de laatste schaakavond van het jaar “omdat het jaar rond is”. Regel is wel zolang de tegenpartij pionnen op het bord heeft staan een pionpromotie niet mogelijk is, maar een pion van de 8ste rij terug gaat naar de 2e rij, of van de 1e rij naar de 7e rij. En de pion kan alleen op de laatste rij komen als het vlak in de 2e of 8e rij van dezelfde lijn vrij is. De variant werd voor het eerst gespeeld en overweldigden velen door de hoeveelheid aan mogelijkheden vanaf het begin. Vooral de spelers die van scherp spel houden kwamen goed uit de verf.

Als laatste variant is Arenaschaak gespeeld waarbij iedereen zoveel mogelijk 5 minuten partijtjes kan spelen in 1 uur tijd. Na iedere partij kreeg men een nieuwe tegenstander, welke de eerst volgende partij was die klaar was. Sommigen kregen het voor elkaar tot wel 9 partijen te spelen in 1 uur. Naast de punten die te behalen waren in de schaakpartijen was er ook weer een schaakquiz vol met schaakstellingen, schaakraadsels, schaakcuriosa en schaakscenes uit films. En naast de begeleidende oliebollen, schaak-chocolatjes en kerstcadeaus was ook premier Rutte in zijn torentje weer aanwezig in het kerstverhaal van Jan Blom. Wellicht het 25ste kerstverhaal op rij, waarbij aan het einde, gelukkig, alles weer goed kwam. Met maar 1 punt verschil was Joren Mulder uiteindelijk de winnaar van de avond en kreeg hij voor het eerst in zijn schaakcarrière de ‘Gouden Hopser’ uitgereikt.