Meestertitel lonkt voor Sander van Eijk

Sander van Eijk heeft op het internationale schaaktoernooi in Vlissingen zijn derde en laatste meesternorm gehaald. Hij haalde zes punten uit negen partijen, genoeg voor dit resultaat. Twee jaar geleden was Van Eijk ook al succesvol in Vlissingen. Vorige maand haalde hij in Frankrijk zijn tweede norm en in Zeeland wist hij de goede vorm vast te houden. In de derde ronde verschalkte hij de Oekraïense grootmeester Sergey Fedorchuk. In de achtste ronde hield Van Eijk de Duitse grootmeester Michael Hoffmann op remise. Daarmee was de meesternorm een feit, een nederlaag in de slotronde had daar geen invloed meer op. Om de meestertitel daadwerkelijk te krijgen, moet Van Eijk nog enkele partijen winnen. Voor de titel is namelijk een ELO-rating van 2400 vereist. Van Eijk heeft na het toernooi in Vlissingen een rating van 2381.