Montessorischool prolongeert schaakkampioenschap

Voor de zesde keer op rij was het eerste team van de Montessoriteam het sterkst bij het schaakkampioenschap voor de Wageningse basisscholen. Dit toernooi werd zaterdag 17 januari gespeeld in De Vredehorst.

schoolschaak2009
Dertien teams afkomstig van vijf basisscholen streden zeven ronden lang om het kampioenschap. Er werd geconcentreerd gespeeld en anders dan in voorgaande jaren waren het vaak juist de sterkste teams die het eerst klaar waren. Om de kansen voor iedereen zo gelijk mogelijk te houden, werd benadrukt dat niemand ook maar iets over de partijen mocht zeggen die gespeeld werden. Zelfs bij schaak dat niet gezien werd, mocht niemand ingrijpen. De spelers moesten het zelf opmerken. Toen hierdoor een koning van het bord geslagen werd, bleek dat deze houding ook zijn nadeel had. Ingrijpen door de wedstrijdleider was toen wel noodzakelijk.
Net als vorig jaar werd de strijd om de eerste plaats er een tussen de Montessorischool 1 en De Nijenoord 1. Deze keer waren de teams vrijwel even sterk. De onderlinge confrontatie in ronde 3 leverde dan ook een 2-2 gelijkspel op. Later liet De Nijenoord 1 een wedstrijdpunt liggen en was het weer de Montessorischool die aan het langste eind trok. De derde plaats was voor het team van de Zwaneridder. De Montessorischool 1 en De Nijenoord 1 hebben zich hiermee geplaatst voor de halve finales van de Oostelijke Schaakbond (OSBO) op 14 maart.
Het individuele klassement werd gewonnen door Christiaan van der Gaag (De Nijenoord 1). Hij wist alle zeven partijen op het eerste bord te winnen en kreeg daarvoor de gouden medaille. Arne van Rooijen (Montessorischool 1) deed hetzelfde, maar dan op een lager bord. Zijn teamgenoot Yehudi van Dixhoorn won brons door zes van de zeven partijen te winnen op bord 1.
Eindstand (matchpunten; bordpunten):
1. Montessorischool 1 (13; 25)
2. Obs. De Nijenoord 1 (12; 24)
3. De Zwaneridder (10; 19,5)
4. Montessorischool 2 (9, 17)
5. Obs. De Nijenoord 3 (8; 16,5)
6. Obs. De Nijenoord 2 (8; 14)
7. De Kardinaal Alfrinkschool (7; 14,5)
8. Obs. De Nijenoord 4 (7; 12,5)
9. Montessorischool 3 (7; 12)
10. Montessorischool 4 (6; 12,5)
11. Montessorischool 5 (4; 10,5)
12. G.J. vd Brinkschool (4 ; 8 )
13. Ireneschool (3; 10)
Enthousiaste kinderen bij wie het toernooi naar meer doet smaken, kunnen terecht bij de Schaakvereniging Wageningen op donderdag van 18.45 tot 20.00 uur. Inlichtingen bij Frans Bonnier, tel. (0317) 426 363; e-mail bonnier-nijenhuis@wanadoo.nl.