Montessorischool wint basisschoolschaak

Op zaterdag 24 januari 2015 werd in De Vredehorst weer het jaarlijkse schaakkampioenschap gespeeld voor teams van de Wageningse basisscholen. Gelukkig was de deelname weer een stuk groter dan vorig jaar. Er deden maar liefst veertien teams mee!

Een aantal jaren lang wist het eerste team van Obs. de Nijenoord de schaaktitel naar zich toe te trekken, maar deze keer was de Montessorischool met een bijzonder sterk team gekomen! De vier teamleden wonnen alle teamwedstrijden en stonden in hun 28 partijen slechts één verloren partij en één remise toe! De Nijenoord 1 moest met 3 matchpunten minder genoegen nemen met de tweede plaats. Ze bleven daarmee de Zwaneridder een matchpunt voor, ondanks dat de teamleden van de Zwaneridder meer partijen hadden gewonnen.
Ook het individueel klassement werd gedomineerd door leden van de Montessorischool team 1. De drie prijswinnaars Elmar Roothaan, Len Roothaan en Joël Klaasman zaten alledrie in dit team.

Vorig jaar wisten de teams van Obs. De Nijenoord en de Montessorischool door te dringen tot de finale van het basisschoolschaak van de Oostelijke Schaakbond. Daarmee hebben ze maar liefst twee extra plaatsen verdiend voor Wageningen in de halve finales van dit jaar! De Montessorischool, Obs. De Nijenoord en Vs. De Zwaneridder hebben zich daarom alledrie geplaatst voor de halve finale op 7 maart 2015.

Voor veel jonge schakers was dit het eerste toernooi dat ze speelden en het was leuk om hen geconcentreerd bezig te zien. Als er af en toe wat fout ging dan hielpen de kinderen elkaar om een zet te vinden die wel mocht. Toch werden er af en toe nog koningen geslagen of kwamen er lopers op dezelfde veldkleur terecht

Ook waren er dit jaar weer tien leuke prijsjes te winnen met een prijsvraag. In één van de opdrachten kon op meer dan tien manieren worden matgezet. Het was aan de kinderen om ze allemaal te vinden. Een andere opdracht was een koningsdoolhof: alleen de witte koning mocht zetten en moest zonder onderweg schaak te komen staan ervoor zorgen dat de zwarte koning mat kwam te staan.

We hopen dat iedereen een leuke dag gehad heeft en dat het schaken naar meer heeft gesmaakt. Enthousiaste kinderen kunnen terecht bij Schaakvereniging Wageningen op donderdagavonden van 18.45 uur tot 20.00 uur. De eerste vier keer kun je het gratis uitproberen, zonder verdere verplichtingen. Inlichtingen kunt u krijgen bij Frans Bonnier, jeugdleider SV Wageningen (0317-426363; jeugdschaakwageningen@hotmail.com).

Einduitslag (matchpunten; bordpunten): 1. Montessorischool 1 (14; 26,5) 2. De Nijenoord 1 (11; 19,5) 3. De Zwaneridder 1 (10; 21,5) 4. Montessorischool 2 (9; 15,5) 5. De Zwaneridder 2 (8; 15,5) 6. Johan Frisoschool (7; 11,5) 7. De Nijenoord 2 (6; 14) 8. Montessorischool 4 (6; 12) 9. De Zwaneridder 3 (6; 11) 10. Montessorischool 5 (6; 10,5) 11. Montessorischool 6 (5; 11) 12. Montessorischool 3 (4; 9,5) 13. G.J. vd Brinkschool 1 (3; 9) 14. G.J. vd Brinkschool 2 (3; 9)
Individueel : 1. Elmar Roothaan (7 uit 7) 2. Len Roothaan (7 uit 7) 3. Joël Keesman (6,5 uit 7)