Redder en supporter voor SOS 2 in Soest

Vrijdagavond 5 november speelden we met SOS 2 tegen SSC 2 uit Soest. Op het allerlaatste moment (5 minuten voor vertrek) konden we Gerbert nog als vervanger vinden in de plaats van Eric, die op het laatste moment verhinderd bleek. Nog net op tijd kwamen we in Soest aan en we zaten dus snel achter de borden.

Rob, onze kopman, bleek een 10-jarige tegenstander te hebben die twee jaar geleden nog Nederlands kampioen was bij de categorie jongens tot 8 jaar. Steef had ook een jeugdspeler tegenover zich die enkele jaren ouder was. Voordat de eerste partijen klaar waren, kwam Rijk in het Soestse speelhonk binnenstappen om ons te ondersteunen. Naar eigen zeggen omdat “ik vanaf m’n verplichting elders, toch ongeveer hier langs kom.”

Gerbert, de eerste die klaar was, speelde een lastige wedstrijd. In het eindspel met ieder een toren en wat pionnen, wist hij de toren van de tegenstander te veroveren, waarna de tegenstander opgaf. Dat was 1-0 in ons voordeel. Rob speelde een Siciliaanse partij tegen z’n jeugdige stegenstander en naar horen zeggen ging het aanvankelijk tamelijk gelijk op, maar trok Rob uiteindelijk aan het langste eind. 2-0. Ik speelde met wit de afruilvariant in de Caro-Kann met een geïsoleerde d-pion. In een gelijke stand beging ik een blunder waardoor de g-pion in mijn koningstelling verloren ging. Na een verplichte dameruil en het verlies van nog een pion had ik een verloren stelling. Even later kon ik opgeven. 2-1

Marius speelde met zwart en kwam direct op achterstand. Een loper(schijn)offer leverde geen voordeel op, maar dit stuk ging verloren . Later in de partij won Marius een kwaliteit. Na een wild middenspel einidigden beide spelers met dame, loper en toren. Zwart had echter twee pionnen minder. Marius wist met een listig zetje de dame te winnen voor een toren. Daarna speelde Marius in tijdnood prima. Alhoewel z’n koning aan de rand weinig bewegingsruimte had, was het na de ruil van de lopers een bekeken zaak. 3-1

Jaap z’n partij verliep als volgt (in Jaap’s woorden): “Tegenstander opende met d4 en zei: ‘nu ben ik uit de theorie’. Ik antwoordde f5 en toen zei hij: ‘en nu helemaal’. Dat beloofde wat! Ik kwam goed door de opening en won een pion. Ik ruilde de dames, dacht daarmee te vereenvoudigen, maar verloor nu een pion We speelden door tot de laatste pionnen van het bord verdwenen waren en we beide nog K+P over hadden. Ik denk dat er meer heeft ingezeten.” 3½-1½

Steef had een bijzonder eindspel met twee paarden en vier pionnen tegen twee lopers met één pion. Zijn tegenstander wist de sterke lopers goed te benutten en het aanvankelijke idee dat het met deze overmacht aan pionnen te winnen zou zijn, duurde bij Steef net iets te lang waardoor uiteindelijk ook remise niet meer haalbaar bleek. Eindstand: 3½ -2½

Zonder onze redder in nood, Gerbert en Rijk voor de support was die avond minder gelukkig (af)gelopen.

Leen

Kijk hier voor de individuele uitslagen.