Sander van Eijk beste snelschaker

Sander van Eijk is de beste snelschaker van Wageningen. Donderdag was hij met overmacht de sterkste in het Open Wagenings snelschaakkampioenschap. Met een score van 12 punten uit 13 partijen bleef hij de concurrentie ruim voor.

Op papier was Van Eijk vooraf al de grote favoriet. Maar omdat bij snelschaken beide spelers slechts vijf minuten bedenktijd krijgen, is een foutje snel gemaakt. Toch schoot Van Eijk goed uit de startblokken, hij won zijn eerste drie partijen. In de vierde ronde ontsnapte hij met remise tegen Bert Torn, maar daarna bleven de punten binnenstromen. In de negende ronde was Tjerk Sminia de enige die Van Eijk ook nog een halfje wist af te snoepen, alle andere partijen won Van Eijk over het algemeen met speels gemak.

Achter dit geweld behaalde Erwin Oorebeek de tweede plaats. Hij verloor slecht van Van Eijk, scoorde vier remises en won de rest van zijn partijen. Dat leverde een score van 10 uit 13 op. Thomas Slijper werd derde met 9 uit 13. Uittredend kampioen Fred Jonker stelde teleur, samen met Tjerk Sminia en Jan-Willem Westerhof werd hij met 8 uit 13 gedeeld vierde.

De tweede groep werd gewonnen door Bram de Vries, in de derde groep scoorde Rinus van der Molen het beste. Voor de hoogst geëindigde spelers in de diverse groepen waren er prijzen die beschikbaar werden gesteld door HEMA Wageningen.

 

Uitslagen

Open Wagenings Snelschaakkampioenschap 2019

      Poule A    
1     Sander van Eijk         12
2     Erwin Oorebeek          10
3     Thomas Slijper          9
4     Tjerk Sminia            8
4     Fred Jonker             8
4     Jan Willem Westerhof    8
7     Kees Stap               7½
7     Noël Bovens             7½
9     Bert Torn               7
10    Marco Otte              5
11    Frans Bonnier           3½
12    Richard Christians      2½
12    Robin van Leerdam       2½
14    Audry Burer             ½
           
      Poule B    
1     Bram de Vries            10   
2     Joren Mulder             8   
3     Frits Gieltjes           6½
3     Alexander Vos de Wael   6½
5     Bartel Dodeman           6   
6     Joost Hooghiemstra      5½
7     Marius Bolck             5   
7     Co Wiersma               5   
9     Jaap Melgers             4   
9     Hamid Bagheri            4   
11    Mark Sterk              3½
12    Leen Vegter              2   
           
      Poule C    
1     Rinus van der Molen     9½
2     Jan de Bont              9   
3     Ali Jafari               9   
4     Steef Bijlmakers         7½
4     Sjoerd Rave              7½
6     Hans van Wijk            7   
7     Jan Willem Koekebakker  4½
7     Chris Zevenbergen        4½
9     Niels van Ee             4   
10    Erica Jansen             2   
11    Babak Razavi             1½
12    Omid Tofik               0