Schaakcursus voor beginners

Lopers gaan schuin en torens gaan recht. Maar hoe huppelt dat paard nou ook alweer over het schaakbord? Ben je een absolute beginner of heb je de schaakregels al een beetje onder de knie? Wil je de regels leren kennen, of wil je beter leren spelen? De Schaakvereniging Wageningen organiseert trainingen voor beginnende schakers.

Je leert in zes bijeenkomsten de beginselen van het schaken. Allereerst komen aan de orde: hoe gaan de stukken, rokade en ‘en passant slaan’. Al snel leer je schaaktechnieken zoals matzetten, aanvallen en voordelige ruil. Ook wordt de notatie geoefend. Je leert de belangrijke principes van de opening: concentreren op het centrum, ontwikkelen van de stukken en veiligheid van de koning. Je leert over de dubbele aanval, het pennen van stukken en de wetten van het eindspel. Na deze training beschik je over een praktische basis voor veel schaakplezier. Data en tijd: woensdagen 5, 12, 19 en 26 juni, 3 en 10 juli; van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten zijn 30 euro.
Meer info en aanmelden bij Richard Christians, richardchristians@kpnmail.nl. Kijk ook op www.svwageningen.nl.