Schaakpuzzel op clubavond trekt veel bekijks

De barcommissie had een prijsvraag bedacht voor bij de bar tijdens ronde 29 van de interne competitie. Het was een compositie schaakstelling met mat in twee. “Stop je goede oplossing voor 24:00h in de beker en iemand zijn rekening aan de bar wordt kwijtgescholden”. Dit betrof dan wel de drankjes genuttigd voor 24:00h ;). Menig speler bleef plakken aan de bar na een toiletbezoek of na het halen van een drankje. “Je bent niet vergeten dat je nog een partij gaande hebt tocht?”, grapte Joost sommigen toe. De schaakstelling kwam uit het boek ‘Secrets of Spectacular chess’, geschreven door Jonathan Levitt en David Friedgood. Een lastig te vinden mat patroon waar zwart, na 1 zet van wit in zugzwang komt. Zwart heeft 15 mogelijke zetten, maar allen leiden tot verlies.

(Oplossing staat onder aan dit bericht)

Co Wiersma was de eerste van de avond die de oplossing had gevonden. Dit had wellicht wel te maken met het feit dat Co niet meespeelde met de interne competitie en dus alle tijd had om naar de oplossing te zoeken. Nadat Co eerst nog concludeerde dat het niet mogelijk was hield zijn zoektocht aan: “Ik wil niet eerder naar huis dan dat ik de oplossing heb gevonden”. Uiteindelijk hadden Fred Jonker, Erwin Oorebeek, Cees van de Waerdt , Eric van Mullekom en Stijn Slaats de oplossing gevonden. Om 24:00h mocht Wouter Bus een loodje trekken en bleek Fred Jonker de gelukkige die zijn barrekening a twee bier kreeg kwijtgescholden.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oplossing:

Wit zet Da5. Alle 15 mogelijke zetten van zwart geeft wit de mogelijkheid mat te geven met Da1, Dxb4, Dd4, De4 of Pf4.