SOS 1 timmert goed aan de weg

Toegevoegd: Partij van Bram

Vrijdag 16 november heeft SOS 1 zijn 2e wedstrijd gespeeld en gewonnen tegen de Koningswaal Tornado Combinatie. Na een gelijkspel in de 1e wedstrijd, startte SOS 1 met een versterkte opstelling met invallers Tjerk Sminia en Frans Bonnier in de gelederen. De missie was duidelijk; kijken of er meer dan 1 punt te halen was.

Drie thuisspelers waren nog niet op de hoogte van het nieuwe aanvangstijdstip van 19:45 uur en schitterden de eerste 12 minuten in afwezigheid. De tegenstander van Kees Stap was onwennig met de Pirc Defence of had nog lang nodig om te aarden want de 12 minuten achterstand waren op zet 15 opgelopen tot drie kwartier achterstand. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de tegenstander zijn betere stelling niet kon verzileren. Toen Kees inmiddels zelf beter stond, hoefde hij dat niet uit te spelen aangezien zijn tegenstander verloor op de vlag. Erwin Oorebeek speelde tegen een oud-teamgenoot van SVW namelijk Jermo Kooijmans. Een spannende partij die eindigde in remise. Marco Otte wist het eerste punt van de avond binnen te halen. Met een verkeerde afwikkeling van stukken in het centrum door zijn tegenstander verkreeg Marco met z’n Italian opening een goede positie die hij wist door te drukken. Jan Willem Westerhof en Cees van de Waerdt speelden een degelijke partij met gelijke kansen die ook werden beslecht met remise. Het was Tjerk Sminia die het matchpunt binnen haalde. Vanaf zet 20 kreeg de teamleider van de tegenpartij het zwaar te verduren en werd uiteindelijk met de koning op h8 vastgezet door Tjerk. Met een promotiepion in aantocht kreeg Tjerk een hand aangereikt. Dat Frans Bonnier in de tussentijd verloor van oud SVW’er Arnold Hoekstra kon het team niet meer deren. De matchpunten waren op dat moment al binnen, maar dat weerhield Bram de Vries er niet van zijn tegenstander te overweldigen met een superieure stelling. Bram, die dit seizoen nog moet rokeren, onthield zijn tegenstander van een gebruikelijke spelontwikkeling. Bram speelde op zet 20…Dd6 en domineerde daarmee de stelling van wit. Bram wist dit fantastisch te consolideren met kwaliteitswinst en vrijpionnen. Na een paardoffer en een diepe zucht was Bram z’n tegenstander het haasje. Hieronder de partij van Bram. Op de terugweg repte teamleider Joost Hooghiemstra, die wel was meegegaan, maar niet had gespeeld: “Zo, SOS 1 volgen is een hele verademing; nu kan ik zondag wel weer naar een volgende remise van Carlsen vs. Caruana kijken denk ik.”