SVW schaakt op AZC de Leemkuil

Schaken met asielzoekers. Het is iets dat SVW al enige jaren met regelmaat doet. Onder leiding van Marijn Verweij en vele vrijwilligers werd pre-coronatijd altijd om de week geschaakt op het AZC op de Keijenbergseweg, de Leemkuil. Er is ook een keer op het AZC op de Bosrandweg geschaakt, maar vrijwilligers vinden voor twee locaties zou te ambitieus zijn voor onze vereniging. Met de opkomst van corona is het schaken op het AZC tot stilstand gekomen. Afgelopen maanden heeft Marijn daar weer verandering in gebracht door weer een aantal avonden te organiseren. Afgelopen maandag 29 augustus was de afsluiter van een serie van 5 avonden. Het grote schaakspel ging dit keer ook mee en werd de gehele avond goed gebruikt. Qua vrijwilligers hadden we ook een primeur. Ali Jafari was namelijk mee en had zijn vrouw en zoon meegenomen. Ali zat zelf jaren in het AZC. Via het schaken op het AZC is hij met onze schaakclub in contact gekomen geregeld op de club geweest om te komen schaken.  Vorig jaar kreeg hij eindelijk een verlossend positief antwoord op zijn asielverzoek. Sinds maart zijn ook zijn vrouw en zoon over en wonen zij op het terrein van clubgenoot Jan Willem Koekebakker. Ali was sinds zijn vertrek bij het AZC nog niet teruggeweest bij wou graag dat zijn vrouw en zoon de plek zou zien waarvandaan hij dagen, weken, maanden en uiteindelijk zelfs jaren videocontact heeft gehouden met zijn gezin. Eindelijk kon deze locatie hem onderdak bieden voor een avond ongedwongen vermaak met de wetenschap dat hij daarna met het gezin naar huis kon gaan.

Voor komend seizoen is SVW op zoek naar een nieuwe AZC coördinator. Zou jij het leuk vinden om een aantal keren te schaken op het AZC en contact te onderhouden met medewerkers van het AZC en schakers dan hoort het bestuur van SVW graag van je. Wij hopen als vereniging dat deze activiteit bij het AZC zo lang mogelijk blijft bestaan.

v.l.n.r.: Joost Hooghiemstra schaakt tegen Ali Jafari